Szkolenie z nawigacji turystycznej ma na celu przekazanie Ci wiedzy dotyczącej szybkiego i poprawnego posługiwania się mapą i kompasem (wyznaczanie azymutu, szybkie odczytywanie współrzędnych z mapy, planowanie trasy wędrówki, rozpoznawanie rzeźby terenu) oraz turystycznym odbiornikiem GPS (zapis i odczyt śladu, nawigacja przy użyciu współrzędnych, zgrywanie śladów oraz Waypoint-ów i ich wizualizacja w programach komputerowych).

Program kursu może być modyfikowany w zależności od życzeń uczestników (niektóre tematy mogą być pominięte, a inne rozszerzone). To Ty decydujesz, czego chcesz się nauczyć i ile czasu zamierzasz przeznaczyć na szkolenie.

Jeśli chcesz możemy spotkać się we wskazanym przez Ciebie schronisku górskim i tam przeprowadzić szkolenie.

 

Program podstawowy (ok. 2 h wykładu i 3 h ćwiczeń w terenie):

– korzystanie z mapy i kompasu

– chodzenie „na azymut”

– poznanie rodzajów map oraz ich specyfiki

– podstawy obsługi turystycznych odbiorników GPS

– posługiwanie się Waypoint-ami, śladami, mapami wektorowymi na odbiornikach GPS

– rodzaje danych kartograficznych oraz sposoby ich pozyskiwania i przetwarzania

– aplikacje mobilne służące do nawigacji

 

Dla kogo ?

 

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla początkujących turystów jak i osób, które od wielu lat chodzą po górach i chciałyby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą nawigacji. Grupa może liczyć od 1 do 8 osób.

 

Kiedy i  gdzie?

 

Kurs może odbyć się w dowolnym miejscu na terenie Polski centralnej i południowej wskazanym przez grupę. Szkolenia odbywają się przez cały rok (terminy ustalane indywidualnie z każdą grupą). Preferowane lokalizacje to Kraków i okolice (np. Zakrzówek,  lasy Tynieckie, okolice Myślenic) oraz Warszawa i okolice (np. Puszcza Kampinowska, Las Kabacki, Las Bielański).

 

Co trzeba mieś ze sobą?

 

Należy zabrać odpowiednie ubranie dostosowane do miejsca szkolenia i jego czasu. Dodatkowo należy posiadać kompas i mapę terenu, na którym będzie odbywać się szkolenie.

 

Co zapewniam?

 

Przeprowadzenie prezentacji multimedialnej, urządzenia GPS, programy do wizualizacji danych, aplikacje do nawigacji na telefony, szkolenie w terenie,  dyplom ukończenia szkolenia oraz materiały szkoleniowe po przeprowadzonym kursie.

 

Więcej informacji o ofercie szkoleniowej:

 

MAPA I KOMPAS

PROGRAMY

GPS

 

Jeśli masz dodatkowe pytana to chętnie na nie odpowiem.